Çalışma Tezgahları AĞIR TİP ÇALIŞMA TEZGAHLARI  

Kod : S-AT 08 AĞIR ÇALIŞMA TEZGAHI
Ölçü : 2130x700x930/2000 mm

ENDÜSTRİ VE HİZMET SEKTÖRÜ İÇİN SAĞLAM İŞ TEZGÂHLARI

STAR ÇELİK İŞ TEZGÂHLARI ENDÜSTRİYEL İŞ İSTASYONLARI

Zanaat ve endüstriyel hizmet veren şirketlerde, yüksek kaliteli bir çalışma tezgâhı vazgeçilmezdir. Ergonomik çalışma koşulları sağlarken, aynı zamanda, endüstriyel çalışma istasyonlarımız alet ve malzemeler için depolama alanı sunar, böylece çalışma esnasında her şey elinizin altında daha ulaşılabilir olur. STAR ÇELİK'DE herihtiyaç için çalışma tezgâhları satın alabilirsiniz - ister hafif işleriniz için farklı modeller, ister en ağır iş koşullarına dayanımlı çalışma tezgâhları.

ÇALIŞMA TEZGÂHLARINDA SAĞLAMLIK EŞİTTİR STAR ÇELİK

‘’BİR ÇALIŞMA TEZGÂHI, BİR MASA VEYA RAFTAN DAHA FAZLASIDIR. ARADA ERGONOMİ DAYANIM SAĞLAMLIK VEDE ÇALIŞMA YÜZEYLERİ GİBİ BİRÇOK FARKI İÇİNDE BARINDIRMAKTADIR.’’

İş hastalıklarına karşı ergonomik çalışma yükseklikleri, arka alet asma alanlarına kolay ulaşım, çalışanların iş güvenliği için yuvarlatılmış köşeler ve emniyet tedbirleri, çökmeyen çekmeceler raflar bunlar ilk bakışta karşılanması gereken bir kaç özellik; İş tezgahı denip geçilmemesi gerekir. Ayrıca ÇALIŞMA TEZGAHININ üretiminde kullanılan malzeme ve işçilik detayları kullanıcılar tarafında sorgulanmalıdır.

İyi bir çalışma tezgâhı sağlam ve çalışma şartlarına uzun süre dayanımlıdır. STAR ÇELİK ağır iş tezgâhları başta olmak üzere kullandığımız malzeme kalitesini ve kullanılan metal malzeme kalınlıkları ve uygulanan işçilik kalitesi, ürünün sağlamlığı üzerine kurgulamıştır.

40 yılı aşan tecrübe ve müşterilerimizden gelen geri beslemeler de sağlamlık ve dayanım şikâyetimiz % sıfıra yakındır. STAR ÇELİK ürünü yüksek kaliteli çalışma tezgâh modellerine göre farklılık göstermekle birlikte, 4000 kg'a kadar yük kapasitesine sahiptir ve bu nedenle daha ağır yükler için de uygundur. Birçok modellerimizde, iş parçalarını yerinde tutmak için kullanılan mengene ve benzeri tutma cihazlarını rahatlık ile montajlayabilirsiniz.

DAYANIMLI UZUN ÖMÜRLÜ ÇALIŞMA YÜZEYİ

STAR ÇELİK sağlam ve dayanımlı iş tezgâhlarında çalışma yüzeyleri de önemli bir unsurdur. Isı, darbe, çizilme, ağır yüklere, sıvılara ve kimyasallara dayanımlıdır. STAR ÇELİK dünyanın önde gelen üreticileri gibi doğal olarak çok sert ve sağlam olan kayın ağacına güvenmektedir. STAR ÇELİK model farlılıklarına göre, 25 mm -40 mm kalınlığına kayın kontrplak kullanmaktadır.

Çok katmanlı kayın papellerin yapıştırılarak oluşturulan sağlam çalışma yüzeylerini kullandığımız çalışma tezgâhlarımız; Ağır yüklere dayanımlı olmakla beraber kimyasallara ve yağa karşı mükemmel direnç gösterir, şişmez dağılmaz katmanlarına ayrılmaz; yüzeylerini organik yağ ile de ayrıca korumaya almaktayız istenir ise vernikli uygulamada yapmaktayız.

KALİTE, SAĞLAMLIK, DAYANIM, KALİTELİ ÇALIŞMA YUZEY ÖZELLİKLERİNİ ANLATIĞIMIZ STAR ÇELİK ÇALIŞMA TEZGÂHLARININ MÜKEMELİĞİ SUNACAK TÜM DETAYLARI İÇİN BİZİ ARAYINIZ…

Ürün Açıklaması

Çalışma tezgâhları serinden olan Ağır tip çalışma tezgâhımız, yüksek dayanımlı ve yüksek taşıma kapasiteli ağır yıpratıcı işlere uygun metal yapısı ve ahşap dolgulu galvaniz çalışma yüzeyli olarak Tasarlanmıştır.

Ağır çalışma tezgâhı 4 taraflı kaynaklı metal destek çerçevesi ve alt bağlantı saçları ile desteklenen çalışma tezgâhımız ayrıca, 3 adet taşıyıcı kaynaklı ayaklar ile 2130 mm genişliğindeki çalışma yüzeyini destekler. Ağır iş tezgâhımız 25 mm kayın kontrplak üzerine 2 mm galvanize saç ile kaplanmıştır.

Demonte gövde yapısına sahip olan çalışma tezgâhımızın tüm unsurları azaltılabilir, çoğaltabilir veya ek unsurlar eklenebilir. Alet asma panolu ve enerji kanallı aydınlatmalı alet asma alanı tamamlayıcı unsurdur. Ağır tip çalışma tezgâhımız montajlı olarak teslim edilir.

Teknik açıklama

Kaliteli saçtan üretilmiş tamamen metal gövde,3 mm kalınlığında taşıyıcı Omega ayaklar ve raf, kullanıcının tüm erişim alanlarında iş güvenliğini ön planda tutan yuvarlatılmış tüm köşeler ve kenarlar.

Tüm metal gövdemiz yağdan arındırarak, fosfatlayarak kaplanarak ön işlemden geçirilen, metal yapı elektrostatik toz boya ile boyanarak fırınlanan Ağır Çalışma Tezgâhımız, estetik, darbeye ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.

Gövde : Ral 7035 Açık gri Diğer aksamlar: Ral 5015 Mavi

Siyah plastik pabuçlu zemine sabitleme alt yapılı zemine yayılı olarak oturan korumalı sağlam metal pabuçlar.

AYAKTA ÇALIŞMAYA UYGUN yükseklik 930 mm Çekmeceli kilitlenebilir kasa,

2 adet 3 çekmeceli mini dolap(600x450x465 mm)

2x75 mm,2x125 mm,2x175 mm çekmece, (500x355 mm çekmece taban alanı)

Toplam 0,14 m3 depolama hacmi,

• Mini dolap çekmeceleri sanayii tipi %80 açılımlı raylı olup 50 kg taşıma kapasiteli..

Çekmeceli ve kapılı kabinlerde tek açılır kilitleme sistemi ile donatılan çalışma istasyonumuz merkezi kilitleme sitemi ile kilitlenir. Kilitlerimiz Numaratörlü ve Master key özelliklidir.

Çalışma istasyonumuzun çalışma alanı ve alt raf metal çerçeveli organik yağlı 25 mm kayın kontrplak.

Tezgâhımızın sağında solunda ve orta bölümünde mengene bağlanması için hazır alt yapı,

Çalışma istasyonu Yük kapasitesi: 2500 kg'a kadar (eşit olarak dağıtılmış yük ile)

ALET ASMA ALANI

1 ADET 2130x1152 mm ölçüsünde Parçalı takım asma panolu alet asma alanı mevcuttur.

19 çeşit alet asma kancaları ile desteklenmektedir.

Havalı alet ve Balanser asma rayı vardır. Aletleriniz veya Balanser X ve Y ekseninde hareket edebilir…

1 ADET 2130 mm 3 parçalı 18 ad. 100 lük avadanlık kutu kapasiteli Avadanlık kutu rayı mevcuttur. Kutu raylarımız tek tek veya takım halinde yukarı aşağıya hareket edebilir.

‘’Modern işyerlerinde etkili enerji kanalı ve aydınlatma tasarımı’’

1 adet 1x36 watt LED Etanj armatür aydınlatma mevcuttur, aydınlatma X ve Y ekseninde hareket edebilecek alt yapıya sahiptir.

IP30 koruma derecesine sahip STAR ÇELİK ÜRETİMİ METAL KABLO KANALI standart sunum yanında OPS birçok isteği karşılayacak alt yapıya sahiptir:

Bu çalışma istasyonumuzda 1 x 2130mm boyunda kablo kanalı mevcuttur…

Kablo kanalı üzerinde 4 noktadan kablo giriş ve çıkış boşluğu,

1 adet 25 A Pako şalter açama kapama şalteri,

1 er adet 25 A Kaçak akım rölesi ve 25 A otomat sigorta

4 adet 16 A monofaze priz

1 adet 3 m uzunluğunda 3x2,5 fişli besleme kablosu mevcuttur,

Kablo kanalınınız alet asma pano alanında yukarı aşağı hareket edebilir.